Hakkımızda

1996 Yılında faaliyetlerine başlayan SC Endüstri A.Ş., 2008 yılında Başkent OSB Bölgesinde 8000m2 kapalı alana sahip olan fabrikasını faaliyete geçirerek tüm yönetim, tasarım, üretim bölümlerini akıllı bina sistemlerinde üretim yapan fabrikasında toplamıştır

SC Endüstri A.Ş.’nin faaliyetlerinin odak noktası Çimento sektörü olmakla birlikte, Enerji,  Cam, Maden ve Gıda sektörlerinin ihtiyacı olan her türlü makine ve ekipmanı, mekanik, elektrik ve otomasyon sistemleri dahil olmak üzere tasarım, mühendislik, danışmanlık ve projelendirme ile  komple anahtar teslimi projeleri bir bütün olarak hayata geçirmektedir. SC Endüstri A.Ş.’nin sektörde lider olmasını sağlayan gruplarımız;

- Mühendislik & Taahhüt
- Enerji
- Otomasyon
- Makine
- Servis & Bakım

Faaliyet alanlarını genişleterek yol alan SC Endüstri A.Ş. enerji sektöründe çok farklı önemli projelere imza atmaktadır. Türkiye’de WHR (Atık Gazlardan Elektrik Enerjisi Üretim Sistemleri)  Sistemini ilk olarak hayata geçiren SC Endüstri A.Ş.  Akçansa, Batıçim, Batısöke ve Nuh Çimento olmak üzere toplamda dört çimento fabrikasına  başarı ile kurulum sağlamıştır.

Hedefi, yükselen grafiğini daha da yukarılara taşımak olan SC Endüstri A.Ş. en karmaşık projeleri uygulayabilen,  en zorlu gereksinimleri karşılayabilen son derece nitelikli ve deneyimli mühendislik çalışmaları ile bu hedefine ulaşmaya çok yaklaştığını kanıtlar niteliktedir. Kurulduğu yıldan bu tarafa yeniden yapılanma ve kalite sistemi geliştirme çalışmaları rekor sayılabilecek bir sürede tamamlamış ve Uluslar arası Proje Yönetim Derneği, Yönetim Standartlarının kabul ettiği, Uluslar arası NISSERT  tarafından Kalite Standartı uyarınca ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Uygunluk Belgesine ve TUV Avusturya tarafından 3834-2 Kaynak sertifikasına  sahip olmuştur.

Ulusal ve uluslararası platformda saygın bir konuma sahip olan SC Endüstri A.Ş. olarak bugün, dünya çapında çalışanlarımızdan aldığımız güçle yolumuzda yürümeye, topluma olan sosyal ve çevresel sorumluluklarımızı ön planda tutarak katma değer yaratmaya gururla devam etmekteyiz. Sahip olduğumuz tüm kaynakları müşterilerimizin ihtiyaçları, beklentileri memnuniyetleri doğrultusunda kullanarak; toplumsal yaşam standartlarının iyileştirilmesine ve geliştirilmesine hizmet ederek; ileri teknolojiyi, doğru çözüm ortaklarını, kaliteli malzeme kullanımı, titiz projelendirme ve mühendislik hizmetlerini aynı potada eriterek tüm projelerimize uygulayarak; sürekli üretmek ve yeniliği yaratmak politikamızla yeni istihdam alanları oluşturarak ekonomiye katkıda bulunarak… kısacası “DÜNÜN DENEYİMİ YARININ TEKNOLOJİSİ” anlayışıyla bizler SC Endüstri A.Ş. markasına sahip olduk ve bu başarılarımızı siz değerli müşterilerimizle paylaşmak arzusundayız.